Login Form


Hogyan lehet a MÉASZ tagja?

A Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség önálló jogi személyiséggel rendelkező szakmai szövetségek szövetsége. melynek tagja lehet minden bel- és külföldön bejegyzett szakmai szövetség, magyar vagy külföldi illetőségű jogi személy, illetve természetes személy.

 

A tagsági viszony formái:

  • rendes tag
  • pártoló tag
  • tiszteletbeli tag

2015-ben avatták fel Dorogon a Nemzeti Kőbányászati Emlékhelyet, melyet az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület kezdeményezésére a Baumit építtetett az ország jelentős kőbányáiból szállított kőtömbök felhasználásával, amelyek a szakmai összefogást szimbolizálják.

Azóta hagyománnyá vált, hogy szeptember elején a dorogi bányásznapi ünnepségek keretében megkoszorúzzák az emlékhelyet.
Az eseményen részt vett Dr. Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára; Dr. Tittmann János, Dorog város polgármestere; Huszár László, az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület elnöke, a bányászszervezetek, bányavállalatok képviselői; valamint a vendéglátó Baumit Kft. vezetősége és munkatársai. 

A Baumit Kft. nevében Vas József műszaki vezető tartott ünnepi beszédet, melyben elmondta, hogy az évezredes kőbányászati munka a XXI. században Dorogon már modern technológiával történik, melyben kiemelt szerepet kap a biztonság, a környezeti terhelés csökkentése és a társadalmi érdekek figyelembe vétele. A dorogi mészkőbányában évente félmillió tonna követ bányásznak, a készlet 60-80 évre elegendő. A 2015-ben emelt, mindenki számára, állandóan látogatható emlékhely a mészkő időtlenségével, szótlanságával és szerénységével áll a bejárat mellett, és mint ilyen: jel. A jelek mindig valami többlettartalmat és üzenetet hordoznak, önmagukon túlra mutatnak. Mutatnak egyfelől a múltra: a múlt embereire, az értékekre, a hagyományokra, azokra az alapokra, amikre építkezünk. Mutatnak másfelől a jövőre: a terveinkre, a felelősségre, az elkötelezettségre, az értékekre. Az emlékmű az alapítók szándékát: az összetartást, emberiességet, kitartást, helytállást, tisztességet képviseli, ezeket az értékeket vallja magáénak a Baumit vállalat is, ezek szerint működik ma és a jövőben is.

Dr. Völner Pál beszédében a Nemzeti Kőbányászati Emlékhelyet a különböző bányászati ágak összefogásának fórumaként nevezte meg. Az elődök tisztelete pedig hozzájárul a mai sikerekhez. Dorog esetében a fellendülést pedig a jól működő ipar és bányászat, valamint a fejlesztések jelentik.

Az emlékmű koszorúzásával a megjelent országos és helyi politikusok, a bányászszervezetek és bányát üzemeltető vállalatok képviselői tiszteletünket fejezték ki elődeik iránt, mellyel példát kívánnak mutatni az utókornak.